Blog

WORKSHOP pre všetkých podlahárov


Zo života epoxidára

Ako na liate epoxidové podlahy? Ako sa správne aplikujú metalické stierky? A čo takto pružný epoxid s tvarovou pamäťou? Čítajte a dozviete sa viac.

Ahojte, myslíte, že myšlienka usporiadať workshop pre podlahárov v dnešnej dobe, keď už viac – či menej všetci všetko o epoxidových podlahách vedia je zvláštna? Áno, bol to výstrel do neznáma. Ale nakoniec sa tento krok ukázal ako správny. Ako môžete vidieť na letáku 10.09.2019 sme hostili a školili prihlásených záujemcov o aplikáciu liatych podláh. Program sme vyskladali tak, aby sme našim hosťom priniesli hlavne nové informácie zo sveta epoxidových hmôt. Popri klasických podlahách a penetráciách sme prebrali chuťovky, ako podlahový epoxid s tvarovou pamäťou a metalické podlahy.

Svegal workshop podlahy

 Workshop pre podlahárov – Teoretická časť

Workshop prebiehal v našom industriálno – pracovnom centre priamo v areáli firmy SVEGAL. Podlahári sú ľudia takpovediac od podlahy a keďže sa na našich workshopoch nielen hovorí, ale hlavne prakticky skúša, toto prostredie nám prišlo veľmi vhod. Má svoju atmosféru a navyše sa na rozdiel od hotelových prezentácií nemusíme obávať , že niekde „zaprskáme koberček“.

workshop o aplikácii liatych epoxidovýh podláh.

Po úvodnom privítaní sa ujal slova zástupca SPOLCHEMIE a.s. p.Vejškrab a formou pútavej prezentácie sme si prebrali  základné podlahárske produkty v teoretickej rovine. Pri niektorých zaujímavých sme sa pozastavili.

Napríklad EPOSTYL 200 V, čo je epoxidová penetrácia/vrchný lak v jednom. Tento systém je riediteľný vodou. Jeho obrovskou výhodou je, že nepáchne a možno s ním teda pracovať aj v ťažko vetrateľných priestoroch.

Tiež sme spomenuli špecifický výrobok EPOSTYL 521 FLEX. Je to kaučukovitá liata podlaha s tvarovou pamäťou. S výhodami sa uplatňuje v karosárskych prácach pri nadstavbách automobilov. V týchto aplikáciách dochádza často vplyvom prevádzky ku „krúteniu“ podláh. EPOSTYL 521 FLEX tieto pracovné deformácie pohodlne vykrýva. Často sa používa aj ako tmel na vypĺňanie pohyblivých dilatácií.

Následne sme prebrali vylepšenú verziu živice na kamenný koberec a to EPODUR STONE UV. Tento systém má zvýšenú UV stabilitu, čím predlžuje interval obnovy kamenných kobercov.

Po diskusii a ukončení teoretickej časti nasledovalo občerstvenie. Chlebíčky boli super.

Praktická časť

Po občerstvení náš workshop pre všetkých podlahárov pokračoval praktickými ukážkami. Predviedli sme ukážku aplikácie kamenného koberca s použitím talianskeho mramorového kameniva.

Aplikácia kamenného koberca workshop

Pokračovali sme aplikáciou vodouriediteľného EPOSTYLU 200 V.  Všimnite si na obrázku mliečne zakalenie produktu. Toto biele zafarbenie samovoľne zmizne behom cca 15 minút od začiatku nanášania. Inak tento systém je svojím zložením veľmi vhodný aj na „mladé“ – nevyzreté betóny, pričom si zachováva všetky parametre epoxidovej penetrácie.

EPOSTYL 200 V praktická aplikácia

Nasledujúci obrázok dokumentuje pružnosť EPOSTYLU 521 FLEX a pod ním sú vzorky kamenného koberca vyhotovené na workshope.

EPOSTYL 521 FLEX skúška pružnosti

A na záver sme si nechali realizáciu metalických podláh. Jedná sa o náš výrobok SVG Metallic Floor,  ktorého základom sú epoxidy ako inak od SPOLCHEMIE a.s. Tu skutočne platí, že nenájdete dve rovnaké podlahy a že možností farebného stvárnenia je nekonečne veľa. Aplikácia tohoto systému je veľmi osobitá a na svoje si prídu ako podlahári – tak aj umelci. Ani sme nevedeli, koľko ich medzi nami bolo. Posúďte sami.

Workshop - aplikácia metalických podláh

metalická podlaha - umelecká tvorba

Na nasledujúcich obrázkoch môžete vidieť vytvrdnuté vzorky metalických podláh realizované na workshope.

metalická podlaha - zubový efekt

Workshop - metalická podlaha dvojfarebná

Na záver konštatujeme, že workshop pre všetkých podlahárov bol úspešný a priniesol veľa informácií účastníkom oboch strán. V budúcnosti budeme podobné akcie určite opakovať. Ak by ste mali otázky či záujem o ktorýkoľvek výrobok – neváhajte nás kontaktovať.

Podobné články

Zvislé plochy kamenných kobercov

Spôsobov aplikácie zvislých plôch kamenného koberca je niekoľko. V minulosti sa používal hlavne spôsob za použitia klasického debnenia (šalungu), kedy sa zvislé plochy zašalovali a zmes živice a kameniva sa natlačila do vnútra.

Kamenný koberec – ako na to.

Kamenný koberec so špeciálnou epoxidovou živicou CHS-EPODUR STONE UV je unikátny drenážny systém na estetickú povrchovú úpravu rôznych povrchov. Je mrazuvzdorný, protišmykový, odoláva posypovým soliam a olejovým produktom. Ak ste priemerne zručný domáci majster náklady na pokládku môžete ušetriť a položiť si kamenný koberec sami. V tomto blogu vám povieme ako na to.

Liata podlaha a jej cena

Malé zamyslenie nad tvorbou ceny liatych podláh. Súhrn všetkých faktorov, ktoré ju ovplyvňujú. Dozviete sa prečo u kamaráta majstri pýtali menej a Vám účtovali viac za tie isté m².

Máte nejaké otázky? Neváhajte nás kontaktovať